Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

História klubu

Prvá zmienka o miestnom futbale je z roku 1934. Pán farár Haller zostavil mužstvo z miestnych mládencov a cestných robotníkov, ktorí v tom čase stavali cestu medzi Nitrou a Levicami. Prvými priekopníkmi boli okrem iných Ľ.Csuka, J.Géczi, E.Vaškovič. Miestni hráči nastupovali do súťaže v majstrovských zápasoch až v povojnových rokoch a to v roku 1948. Hrali súťaž v rámci Vrábeľského okresu. Spomenúť možno mená ako O.Imre, L.Štrba, Jozef Kóssi, Štefan Meszáros st., Tibor Balogh st., Ladislav Ďurček, A.Kosztolányi, Jozef Mátel. Éra tohto zoskupenia trvala až do roku 1958. Potom prišlo pár rokov, keď sa futbal v obci nehral. 

1960.jpgV roku 1962 začalo účinkovať mužstvo pod vedením Ladislava Imreho, známejšieho ako Laci báči, ktoré sa zapojilo do súťaže v Nitrianskom okrese. F.Sádovský, Július Imre, Tibor Marko, Tibor Csuka, Ladislav Svitač, Ladislav Ďurček, Štefan Ďurček hrávali do roku 1965. Keď narukovali opory, futbalové mužstvo sa rozpadlo. Novú telovýchovnú jednotu založil v roku 1969 Tibor Balogh st., Štefan Meszáros st., Tibor Meszáros, Ladislav Ďurček a iní. V súťaži začali hrávať v ročníku 1970/1971 v IV.B triede. V ročníku 1976/1977 mužstvo postúpilo do vyššej súťaže III.Triedy Majstrovstva okresu. Mená ako Zoltán Vízi, František Imre, Tibor Meszáros, Štefan Meszáros ml., Štefan Lipták, Štefan Toman, Ernest Húdik, Ľudovít Husárik, Jozef Husárik, Jozef Kováč šírili dobré meno čifárskeho futbalu. V roku 1983 naši futbalisti postúpili do Majstrovstiev okresu Nitra, kde vydržalo jednu sezónu.          1977 futbal cifare.jpg

Najslávnejšiu éru zažil čifársky futbal v ročníku 1988/1989. Postúpil do II.B triedy a o rok do Majstrovstiev okresu Nitra. Naši hráči súperili s takými mužstvami ako boli Chrenová, Zbehy, Veľké Zálužie, Lehota, Calex B Zlaté Moravce, Čierne Kľačany a pod. Vtedy boli najväčšími oporami hlavne bratia Július a Jaroslav Tomanovci, ale aj vtedajší kapitán Štefan Matuška, Jozef Kováč, Ján Gonda, František Klučár, Juraj Ďurček, Ondrej Koczák, Július Czapala, Milan Fekiač. V majstrovstvách okresu hral mužstvo štyri roky, až do roku 1994.
Medzi najobetavejších ľudí, ktorí sa venovali čifárskemu futbalu, treba zaradiť ľudí ako Tibor Meszáros (dlhoročný predseda), Štefan Meszáros st., Štefan Meszáros ml., Štefan Matuška, Tibor Balogh st.

V čifárskom drese hralo veľa dobrých hráčov, ale najslávnejší bol asi čiperný Jozef Kováč, ktorého väčšina z nás pozná pod prezývkou Zsiga, ktorý dal veľa gólov a stal sa legendou čifárskeho futbalu. S aktívnym futbalom skončil ako 43 ročný. 

zdroj: web OFK Čifáre

 


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendár

Dôležité telefónne čísla

webygroup
ÚvodÚvodná stránka